• Print
  • Bookmark and Share

Bestyrelsen

Kredsformand 
Gitte Valeur 
TR på Svendborg Sygehus 
Tlf.: 40 47 03 60 
E-mail: gittevaleur@remove-this.yahoo.dk

Jane Enemærke
TR suppleant Svendborg Sygehus
Tlf.: 21 37 25 30
E-mail: jenemaerke@remove-this.direkte.org

Lene Møller Andersen
TR
 Odense Universitetshospital
Tlf.: 27 33 01 25
E-mail: lene.moller.andersen@remove-this.rsyd.dk      

Ulla Cordt-Svendsen (kasserer)
TR Aabenraa Sygehus 
Tlf. 79 97 22 10 
E-mail: ulla.cordt-svendsen@remove-this.rsyd.dk

Mari-Ann Hansen
TR suppleant Aabenraa Sygehus
Tlf.: 21 83 38 68
E-mail: mari-ann.hansen@remove-this.rsyd.dk 

Stephanie Højrup Rafn
TR-suppleant Kolding Sygehus
Tfl.: 23 73 42 81
E-mail: stephanie.rafn@gmail.com 

Louise Oddershede Simsick
Konst. TR Kolding Sygehus
Tlf.: 22 82 95 84
E-mail: louise.oddershede.simsick@remove-this.rsyd.dk  

Anne-Lisbeth Nyvang 
TR Jordemoderuddannelsen i Esbjerg
Tlf.: 72 66 28 17
E-mail: alny@remove-this.ucsyd.dk

Anne-Louise Karstoft Klein
TR-suppl. Jordemoderuddannelsen i Esbjerg
Tlf.: 26 39 86 73
E-mail: alka@ucsyd.dk

Tanja Bakkegaard Pedersen
TR Esbjerg
Tlf.: 20 88 70 84
E-mail: bakkegaardtanja@remove-this.hotmail.com

Pia Merete Kjær
TR suppleant Esbjerg
Tlf.: 28 73 79 11
E-mail: pipkjaer@remove-this.hotmail.com 

Natasha Munck Knutsen
Studerende
Tlf: 52 38 97 62
E-mail: natasha_munck_knutsen@yahoo.dk

Anne-Dorthe Norlyk
Valgt på generalforsamlingen i 2019 og TR i Kolding
Tlf.: 20 40 82 68
E-mail: anne-dorthe.norlyk1@remove-this.rsyd.dk 

Cecilie Meine
Valgt på generalforsamlingen i 2019
Tlf.: 61 54 89 43
E-mail: cecilie.meine@hotmail.com

På disse sider finder du oplysninger om Syddanmarkskredsen:

Nyhedsbrev

Syddanmarkskredsens bestyrelse udsender fire gange om året et nyhedsbrev til kredsens medlemmer.

Nyhedsbrev nr. 3, juni 2019

Nyhedsbrev nr. 2, marts 2019

Nyhedsbrev nr. 1, oktober 2018